Ulga internetowa

Internet jest dziś w każdym domu. A nawet więcej – w każdym centrum większego miasta, w galeriach handlowych, w restauracjach, komunikacji miejskiej, a nawet niektórych pojazdach przewoźników państwowych. Dostęp do sieci czasem jest darmowy, zwykle jednak musimy za niego zapłacić. Na szczęście w tym drugim wypadku państwo postanowiło nas wesprzeć, obejmując wydatki na dostęp do globalnej sieci stosowną ulgą.

Od podstawy opodatkowania możemy odjąć maksymalnie 760 zł, które przeznaczyliśmy na Internet. W praktyce oznacza to, że zaoszczędzimy około 130 zł. Oczywiście operacja taka jest możliwa jedynie wtedy, gdy jesteśmy w stanie udowodnić, że faktycznie wydaliśmy wskazaną kwotę na dostęp do sieci. Jakie dokumenty są nam potrzebne, by Urząd Skarbowy nie miał żadnych wątpliwości?

Do roku 2012 uzyskanie ulgi było możliwe jedynie wtedy, gdy zebrana dokumentacja świadczyła o tym, że korzystaliśmy z sieci w miejscu zamieszkania. Ustawodawca jednak poszedł tym razem z duchem czasu i od roku 2013 skorzystać z ulgi możemy również wtedy, gdy korzystaliśmy z sieci w telefonie komórkowym, a także zewnętrznego modemu podłączanego do laptopa czy tabletu. To samo dotyczy dostępu do sieci w kafejkach internetowych. Niezależnie jednak od tego, jak długo, za jakie pieniądze i gdzie uzyskaliśmy dostęp do Internetu, musimy otrzymać od sprzedawcy usługi dokument stwierdzający poniesienie kosztu a także potwierdzający fakt korzystania przez nas z sieci. Możliwe jest skorzystanie nie tylko np. z faktury, ale także z potwierdzenia przelewu internetowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close